cis_lapy_logo
mops_lapy_logo
vita_familiae_lapy_logo
Witamy na naszej stronie
Centrum Integracji Społecznej "Przystań" w Łapach realizuje Projekt, którego celem jest zwiększenie szans na zatrudnienie na otwartym rynku pracy mieszkańców Miasta i Gminy Łapy poprzez zatrudnienie socjalne. Zachęcamy  do zapoznania się z Projektem i działalnością Centrum oraz zapraszamy do kontaktu i współpracy.
O nas

Centrum Integracji Społecznej „Przystań” w Łapach powstało w 2012 r. z inicjatywy Prezesa Fundacji Vita Familiae z Łomży, Ks. kan. Krzysztofa Jurczaka, Proboszcza Parafii pw. Św. Krzyża w Łapach oraz dzięki pomocy ludzi dobrej woli, z którymi został przygotowany plan utworzenia Centrum. Pomysł został szczegółowo opracowany we współpracy Fundacji Vita Familiae z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łapach. Dzięki determinacji i poświęceniu wielu osób, w tym zwłaszcza Pani Katarzyny Żukowskiej-Koc z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach, sporządzany został wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na dotację ze środków unijnych i uzyskał akceptację Zarządu Województwa Podlaskiego. Od 1 grudnia 20 pierwszych Uczestników podjęło u nas pracę i wzięło udział w zajęciach I edycji (do 30 listopada 2013 r.). Od 1 grudnia 2013 r. rozpocznie pracę i udział w Projekcie druga grupa 20 Uczestników, w II rocznej edycji.

Na tworzenie Centrów Integracji Społecznej pozwala ustawa z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym (Dz. U. z 2011 r. nr 43, poz. 225, nr 205, poz. 1211). W oparciu o przepisy ustawy działa także nasze Centrum.

Zapraszamy na naszą stronę internetową oraz do Centrum, by szczegółowo zapoznać się z naszą działalnością. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania. Odpowiadamy na nie także na naszej stronie w ramach zakładki „Pytania”.

Mimo tak dużego wsparcia ze środków unijnych nie jesteśmy samowystarczalni. Koszty i potrzeby takich Projektów są naprawdę niemałe. Liczymy na wsparcie i zaangażowanie wielu instytucji i osób, którym na sercu leży ekonomia społeczna i pomoc społeczna. Pragniemy, by Centrum stanowiło bezpieczną „PRZYSTAŃ”, która daje szansę uchwycić pomyślny wiatr w żagle osobom mającym długotrwałe problemy na rynku pracy. Zachęcamy do wsparcia naszych działań na rzecz reintegracji społeczno-zawodowej mieszkańców. Liczymy na pomoc w praktycznym tworzeniu przez nas długofalowego zintegrowanego programu aktywizacji poprzez pracę na warsztatach aktywizacji zawodowej, społecznych oraz przez wszechstronne doradztwo itp., aby w sposób kompleksowy i profesjonalny prowadzić do samodzielnego powrotu Uczestników na rynek pracy, w tym w formie zatrudnienia, samozatrudnienia, bądź przez spółdzielnie socjalne.


Aktualizacja: 2013-02-21
Siedziba CIS w Łapach
adres
ul. Chełmońskiego 2
18-100 Łapy
Udzielamy także informacji
telefon
tel. 691 533 804
email
e-mail: biuro@cislapy.pl
Podoba Ci się artykuł, poleć innym!